Technisat Technistar S2 - použití pro FreeSat

Tipy, triky a zkušenosti s opravami satelitních přístrojů a settopboxů
( do výše cenové rentability opravy )
*** NÁHLED BEZ REGISTRACE - NOVĚ ! ***

Technisat Technistar S2 - použití pro FreeSat

Příspěvekod Dolfino » ned 24. led 2016 18:43:51

Při naladění tohoto přístroje jsem narazil na docela zajímavý problém. Pokusím se co nejpřesněji popsat co se odehrálo. Přístroj byl standartně vybalen, napojen, při nastavení jsem vynechal samozřejmě funkci FASTSCAN, jako používanou družici jsem nastavil Thor. Následovalo ruční naladění všech TP používaných ve vysílání FreeSatu. Vše proběhlo velice svižně, bezproblémově. Následovala zkouška funkčnosti, která u prvních pár programů vypadala velice solidně, jenže najednou přístroj ztratil signál. Přístroj jsem tedy odpojil od sítě, opět přepínám a opět ztráta signálu.
Zkoušel jsem následně vše možné: signál z paraboly neustále v pořádku, odpojení DiSEqC přepínačů, stále signál v pořádku , ale přístroj neustále ztrácel signál a pomáhal pouze tvrdý restart odpojením od sítě. Až při podrobném sledování při přepínání jsem ke svému zděšení zjistil, že přijímač ztrácí signál
při přepnutí na kterýkoliv program poskytovatele Digi TV
, které se samozřejmě ladí souběžně s programy FreeSatu. Vyzkoušel jsem i jiný modul než dodávaný Technisat - IR CI+. Následně následovalo i přehrání firmwaru ze stránek Omka na starší verzi. Závada se nicméně opakovala stále dokola.
Přístroj se stal bezproblémovým, až po úplném vytřídění a promazání programů. Od té doby funguje zhruba 2 měsíce naprosto bezproblémově.
Několik týdnů po té jsem měl možnost daný přístroj otestovat i na natáčecím zařízení a následně na zcela jiné sestavě. Závada se opět projevila stejně jako u prvního případu, pomohlo opět až uplné promazání seznamu programů.
Docela by mě zajímalo jestli existuje nějaký způsob jak daný problém obejít, osobně si myslím, že se jedná o celkem zásadní chybu, zřejmě v řídícím software přijímače. Vylučuji to, že by byla chyba někde v anténní soustavě, kde byl přístroj připojen, přece jen, 3 různé anténní přívody a stejná chyba, to je dle mého
názoru dostatečný počet pokusů na vyloučení chyby tohoto charakteru.

Dolfino

Re: Technisat Technistar S2 - použití pro FreeSat

Příspěvekod ele-kutil » stř 23. bře 2016 22:53:13

Snažil jsem se zde popisované chování přístroje zkonzultovat e-mailem, přímo s technickou podporou společnosti TechniSat...
Odpověď zněla jasně, nicméně příčinu neobjasnila - volně přeloženo z angličtiny:

"Popisované chování přístroje nám nebylo dosud reportováno - doporučujeme ale v seznamu automaticky naladěných stanic ponechat pouze stanice požadované
a případné chybějící programy navíc doladit, přes volbu KANÁLOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ - Transponder. Samozřejmě, předvolba operátora Skylink, volitelná během průvodce první instalací,
by neměla být aktivována v případě, že bude v přístroj používán pro programy různých operátorů současně."

Suma-sumárum, na podobný postup přišel Dolfino sám, i bez rady od helpdesku výrobce :(

ele-kutil
Administrátor

Zpět na Servis SAT / STB