Externí HDD pro televizory a settopboxy s funkcí PVR

Nejčastější potíže s dálkovými ovladači, konfigurace a tuning chytrých televizorů.
Umí váš televizor více, než jej naučili v továrně ???

Externí HDD pro televizory a settopboxy s funkcí PVR

Příspěvekod ele-kutil » pát 17. črc 2015 20:49:52

Výběr vhodného externího pevného disku pro nahrávací funkce (PVR) televizorů, settopboxů a multimediálních center je v dnešní době vyslovenou "loterií".
Pro většinu settopboxů (satelitních i terestrických přijímačů), které jsem měl možnost jako prodejce vyzkoušet, se mi ověřila jako nejlepší,
maximální velikost externího HDD 500 GB.
Tato a nižší velikost HDD je v dnešní době (2015) již na ústupu a téměř se nevyrábí.

Současné moderní televizory s výkonnějším (multimediálním) hardwarem však nemají problém s obsluhou takového datového
prostoru, jako je 1 TB.

Jako "kapka v moři" na mne zapůsobila nabídka výrobce Western Digital, který na svých stránkách představuje speciálně vyráběný
model WD MyPassport AV-TV, u nějž uvádí,
že ... úložiště My Passport AV-TV je speciálně navrženo pro účely spolupráce s rozhraním USB 3.0 i USB 2.0 pro streamování multimédií,
takže je kompatibilní s většinou televizorů s funkcí nahrávání.

Deklarovaná kompatibilita je se značkami televizorů:
SAMSUNG, LG, PANASONIC, SONY, TOSHIBA , SHARP
Uvážím-li vlastní zkušenost, že ve většině z těchto televizorů je mainboard od výrobce VESTEL,
pak by tento typ HDD mohl fungovat i s většinou televizorů značky GOGEN a ORAVA.

Celou prezentaci této produktové řady externích multimediálních HDD naleznete v připojeném souboru PDF.

Pomohla vám tato recenze při výběru před investicí do externího HDD pro váš TV nebo settopbox ?
Podělte se zde, prosím také o svoji konkrétní zkušenost.

Pomohla vám tato informace s řešením konkrétního problému s kompatibilitou ?
Prosím, podpořte tento portál kliknutím na odkaz "To se mi líbí"

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ele-kutil
Administrátor

Re: Externí HDD pro televizory a settopboxy s funkcí PVR

Příspěvekod ele-kutil » stř 29. črc 2015 23:11:52

Bohužel, nepodařilo se mi tento externí HDD rozfungovat se starší přístrojovou řadou TechniSat Technistar
(Přístroje TechniSat s klasickým a známým šedým MENU). Např. TechniStar SIR tento HDD, z nějakého důvodu,
ani nedetekoval.

S modelovou řadou ISIO ( Digit ISIO, TechniStar S3 ISIO, Digit ISIO S2 ) bude tento HDD, od výrobce již naformátovaný do FAT 32 fungovat bez problémů.
Předpokladem pro záznam HD programů je však následné přeformátování FS do technisatího formátu TSD.

ele-kutil
Administrátor

Re: Externí HDD pro televizory a settopboxy s funkcí PVR

Příspěvekod ele-kutil » stř 10. úno 2016 21:55:47

Se staršími přístroji a rekordéry TechniSat si údajně velmi dobře rozumí i tato značka externích HDD, Goodram ...
Za důležitou však považuji dostupnou a tedy i nabízenou velikost 320 GB, která ve své době dobře fungovala, bez nutnosti dělení HDD na více oddílů:

http://www.hyperelektro.cz/externi-pevne-disky/goodram/

Další info na téma TechniSat a externí HDD je zde:
http://www.ele-info.digiinfo.eu/viewtopic.php?f=34&t=97#p157

ele-kutil
Administrátor

Zpět na Dálkové ovladače a SMART televizory, přijímače, settopboxy