Kouzlo a zrádnost čínských vychytávek - EzCap 280m

Nejčastější potíže s dálkovými ovladači, konfigurace a tuning chytrých televizorů.
Umí váš televizor více, než jej naučili v továrně ???

Kouzlo a zrádnost čínských vychytávek - EzCap 280m

Příspěvekod ele-kutil » stř 10. srp 2016 0:46:03

Tento HD capture box jsem si pořídil do zaměstnání, jako užitečného pomocníka pro foto/video dokumentace
obrazovek MENU u elektroniky, nově přidávané na e-shop. Za necelých 1800,- tato úžasná hračka dorazila nedávno
letecky až na můj pracovní stůl.
Občasné použití, s očekávaným výsledkem, mne ponechávalo v blahé spokojenosti, jaké "udělátko" jsem si na pomoc pořídil...
Do včerejšího dne jsem však na USB pořídil sotva 20 záznamů ... před důležitým úkolem však znenadání krabička
přestala fungovat - podotýkám, nebývala po celou dobu v pohotovostním režimu NONSTOP.

Kontrolka svítí, žádný HDMI obraz však do TV neprochází, natož aby byl zaznamenán na flash disk.
Co následovalo, popíšu už jen stručně:
-podezírám nutnost přehrát firmware ... žádný jsem však i přes avíza této možnosti nenašel
-vizualní kontrola desky plošných spojů ... žádné uhlíky, žádné dírky, žádné zkraty
-proměření jednotlivých napájecích obvodů ... všude zjevně to, co tam má být
-kontrola reakce na mech. vady, a reakce na zahřátí ... bez výsledku, bez efektu

Během přemítání, zda má cenu vůbec psát zpět východnímu prodejci, že jeho zboží dlouho nefungovalo,
jsem si zcela náhodou ze spodní strany PCB všimnul, že v prokovených dírkách pod procesorem
a ještě jedním LDO stabilizátorem výrobce vysloveně šetřil nejen olovem, ale i cínem.
Kovové chladící plošky, ze spodní strany čipů, tedy vývojář navrhl zřejmě z rozmaru ??
Chytil jsem se tedy poslední šance, v praxi již mnohokrát ověřené ... Pokud něco z nenadání nefunguje a nekouří se z toho, musí být
v dnešní spotřební elektronice jedině něco uhřáté.
Pokus o opravu byl korunován úspěchem:
-zalití chladících prokovů pod čipy pájkou pod horkým vzduchem
-natření všech vícevývodových čipů RMA fluxem a "přepečení" vývodů horkým vzduchem
-přepastování a fixace chladiče CPU

HEURÉKA !!! - vše opět plně funkční, včetně záznamu na USB. Doufám, že po české úpravě čínského výrobku bude HD boxík
ještě dlouhou sloužit účelu, pro který byl pořízen.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ele-kutil
Administrátor

Zpět na Dálkové ovladače a SMART televizory, přijímače, settopboxy